Obalové materiály - sú to rôzne materiály, ktoré sa používajú na výrobu obalov. Voľba správneho materiálu pre výrobu obalu je podmienená vlastnosťami tohto materiálu. Na výrobu obalov sa používajú hlavne drevo, plast, kartón a rôzne druhy fólií.

Bublinková fólia - je viacvrstvová polyetylénová fólia (LDPE) so vzduchovými bublinkami. Chráni pred otrasmi a nárazmi počas prepravy. Je odolná voči vode, vodnej pare, nečistotám.

Prírezy - napríklad z bublinkovej fólie sú vhodné na balenie a ochranu prakticky všetkých balených výrobkov. Rovnako je možné baliť aj väčšie výrobky (stoličky alebo súčasti nábytku).

PE obaly obaly, ktoré sú vyrobené z polyetylénu v rôznych formách a tvaroch.

Polyetylén - plastická látka, polymér etylénu.

Potlač obalov - využíva sa hlavne na umiestnenie loga na obal výrobku, prípadne vhodnej certifikačnej značky, ktorá sa vzťahuje k obalu alebo k samotnému výrobku.

Tvarovky - kusový materiál rozličného tvaru používaný pri balení atypických tvarov.

Vrecká - sa vyrábajú zväčša na mieru podľa veľkosti výrobku, čím je možné šetrí čas balenia.

Fólia - jemný list kovu alebo plastickej hmoty; kovové, plastové alebo papierové listy používané ako obalový materiál.

Baliaci materiál - materiál, z ktorého sa vyrábajú obaly; materiál k zabaleniu a získaniu súdržnosti baleného tovaru pre účely expedície, skladovania a predaj.

Návrh obalu - uskutočňuje sa z dvoch pohľadov, a to z pohľadu ochrany produktu, manipulácie, prepravy, skladovania, a zároveň z pohľadu obchodného, a to grafické spracovanie obalu, označenie obalu, atď.

Obalové riešenie - je komplexné poskytnutie služieb, ktoré zahŕňajú poradenstvo, vývoj a výrobu obalu na výrobok.

Obaly na mieru - takého obaly sa tvoria na mieru zákazníka a sú unikátne, pre konkrétny výrobok, ktorý má byť zabalený. Vývoj takého to obalu si vyžaduje kvalifikovaného poradcu.

Fixačný materiál - je to materiál, ktorým sa vypĺňajú voľné miesta medzi jednotlivými vrstvami obalu. Používajú sa rôzne typy materiálu vzhľadom na výrobok.

FaLang translation system by Faboba
  • duns
  • iso
  • eko de
  • call de